Haber

160 bin dekarda buğday hasadı üreticinin yüzünü güldürdü

160 bin dekarda buğday hasadı üreticiyi sevindirdi

Türkiye’nin buğday deposu Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde 160 bin dekarda buğday hasadı başladı.

ADANA – Türkiye’nin buğday deposu Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde 160 bin dekarda buğday hasadı başladı. Yağışların bol olması nedeniyle buğday rekoltesinin arttığını ifade eden üreticiler, önemli bir fayda beklediklerini ifade etti.

Türkiye’nin buğday deposu Adana’da hasat devam ediyor. Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde çiftçiler 160 bin dekarlık alanda tarlalarında sarı altını toplamaya başladı. Biçerdöver ve traktörlerle tarlaya giren çiftçilerin yaklaşık 20 gün boyunca hasat sürecini sürdüreceği belirtildi.

Çiftçilerden Hacı Mehmet Öztürk, “Tufanbeyli’de hem hayvancılık hem de çiftçilik yapıyorum. Bir senenin mahsulünü almaya başladık. Dün 25, bugün 25 olmak üzere 50 dönüm tarlamız var. Her seneye nazaran. , bu yıl yağışlardan dolayı daha bereketli geçiyor. Allah’a şükür güzel işlerimizin karşılığını alıyoruz.”

Yağışın hasada olumlu etkilerinden bahseden Musa Öztürk, “Şu anda burada buğday hasadımız var, bu arazi yaklaşık 25 dönüm. Buğday hasadı başlayalı 2 gün oldu ve yaklaşık 20 gün sürüyor. Yağışlar rekolteye etkisi büyük oldu.Bu sene rekoltemiz normal, bu seneden memnunuz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu