Haber

4 CANLI MODEL ERU GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNE GETİRİLMEKTEDİR

ERCİYES Üniversitesi (ERÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi’ne istihdam için 4 canlı maket hediye edilecek.

ERÜ Güzel Sanatlar Fakültesi’nde istihdam edilmek üzere 2 kadın ve 2 erkek canlı maket satın alınacaktır. Bugün yayınlanan duyuruda sezonluk çalışmaya uygun olarak alınacak 4 modelin 2023 yılında eğitim faaliyetleri kapsamında çalıştırılacağı belirtildi. Canlı model olmak isteyen adaylarda aranacak şartlar şu şekilde;

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen esaslara sahip olmak. 657 Sayılı Kanun gizli tutulur. 3- Erkek adaylar için askerliğini yapmış, muaf veya tecilli olmak. 4- Görevini sürekli yapmasına engel bir sağlık sorunu bulunmamak. 5- Kamu görevinden KHK ile çıkarılmamış olmak. 6- Tercih edilecek durumun tersi eğitim seviyesinden mezun olmak, başvurunun son günü itibariyle gerekli nitelikleri taşımak ve belgelemek. 7- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan aylık veya yaşlılık aylığı almamak. 8- Sözleşmeli İşçi Çalıştırılmasına İlişkin Belgelerin Ek 6 ncı maddesi uyarınca hizmet akdi, “istihdam için aranan niteliklerden herhangi birine sahip olmadığının sonradan anlaşılması, daha sonra istihdam için gerekli niteliklerden herhangi birini kaybeder’. 9- 17.04.2021 tarihli ve 31457 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Güvenlik İnceleme ve Arşiv Araştırma Kanunu’ ile yeterli sözleşmeye hak kazanan adaylar hakkında yapılacak arşiv araştırması sonucunda olumlu olmak. ( Asil ve yedek adaylar belirlendikten sonra yapılacaktır.) 10- Başvurularda KPSS puan kuralı aranmaz, asıl aday sözlü sınav sonucunda belirlenir.

Başvuranlar için yaş kuralının 18-36 arasında olduğu belirtilirken, çalışma kuralları ise şöyle: 1- Çalıştırılacak yaşayan model 2023 yılı eğitim faaliyetleri kapsamında istihdam edilecek. 2- Çalışma süresi ; Eğitim ve öğretim süresi sınırlı olmak, ilgili sınav ve ders programlarına uygun olmak ve günde 5 saati geçmemek kaydıyla 2023 yılı ile sınırlı olacaktır. 3- Çalıştırılacak canlı modelin mali ve sosyal hak süreçlerinin Sözleşmeli İşçi Çalıştırma Esasları çerçevesinde düzenleneceği belirtildi.

Canlı model olmak isteyen adayların 15 gün içerisinde Erciyes Üniversitesi İşçi Dairesi İdari İşler ve Takım Şube Müdürlüğü’ne başvurmaları istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu