Haber

ABD Kongresi’nde sergilenen “yüzyılın felaketi” fotoğrafları

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanlığı Bağlantısı Cumhurbaşkanlığı, 16-21 Nisan 2023 tarihlerinde ABD’de “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş depremleriyle ilgili bir dizi panel ve söyleşi düzenlerken, 20’den fazla fotoğraf da Rayburn binasında sergilendi. Kongre çalışmalarının bir parçası olarak. .

“Asrın Afeti” adlı fotoğraf standının açılışına Türkiye’yi temsilen Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, TBMM Sanayi, Ticaret, İktidar, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız katıldı. AFAD Sarsıntı ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar, Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politika Kurulu üyeleri Prof. Dr. Dave Erhan ve Prof. Çağatay Özdemir katıldı.

Türk-Amerikan toplumundan çok sayıda kişinin katıldığı stantta açılış konuşmasını yapan Milletvekili Altunyaldız, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş başta olmak üzere 11 ili etkileyen depremlerin benzersiz olduğunu ancak yaraları sarmak için çalışmaların devam ettiğini söyledi. deprem.

https://twitter.com/iletisim/status/1648262954964361218

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu