Haber

ABD’de öğretmenini tabancayla yaralayan 6 yaşındaki öğrencinin annesi suçlu bulundu

Rezidanstan getirdiği tabancayla öğretmenini yaralayan çocuğun annesi Deja Taylor, Newport kentinde meydana gelen olayın ardından açılan soruşturma kapsamında çocuğu ihmal etmek ve çocuğu tehlikeye atmaktan suçlu bulundu. .

Commonewhealth Virginia Savcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Büyük Jüri, Deja Taylor’ı 6 Ocak 2023’teki Richneck silahlı saldırısıyla temasa geçtiği için hatalı buldu”kelimeler kullanıldı.

Savcı Howard Gwynn imzalı açıklamada, Özel Büyük Jüri’nin ‘ilave kişiler hakkında ek suçlama’ gerekip gerekmediğini araştıracağını ve gerekli görmesi halinde ‘ek iddianame’ hazırlayabileceğini belirtti.

Gwynn, geçen ay çocuğun olayla ilgili olarak suçlanmayacağını belirtmişti.

Elinden ve göğsünden vurulan 25 yaşındaki öğretmen Abigail Zwerner’in açtığı 40 milyon dolarlık tazminat davasında, okul yönetiminin çocuğa şiddet uyguladığını bildiği ve ailesinin onu özel küveze yerleştirmeyi reddettiği iddia edildi. eğitim sınıfları.

6 Ocak’ta Newport News’te meydana gelen ve ülkede 2023’ün ilk okul silahlı saldırısı olarak kayıtlara geçen olayda, Richneck İlköğretim Okulu’nda 6 yaşındaki bir öğrenci ders sırasında çantasından çıkardığı tabancayla öğretmenine ateş etti. .

Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan 25 yaşındaki Zwerner’in durumunun iyi olmadığı belirtilirken, 6 yaşındaki erkek çocuk da aynı gün gözaltına alındı.

Newport Haber Polis Şefi Steve Drew, 10 Ocak’ta düzenlediği basın toplantısında, 9 milimetrelik tabancanın öğrencinin annesi tarafından yasal olarak satın alındığını ve olay sabahı çocuğun çantasında okula getirildiğini öğrendiklerini söyledi.

Drew, eylemin ‘kaza olmadığını’ yineledi “Tartışma ne oldu, çocuk o an ne düşündü bilmiyorum. Aklınızda 3 kat soru var. Soruşturma devam ediyor. Tüm detayları herkesin ifadesi alındıktan sonra öğreneceğiz.”terimleri kullandı.

6 yaşındaki çocuğun annesinin silahını nasıl aldığı ve kullanmayı nasıl öğrendiği sorularının yanıtlarına dikkat çeken emniyet müdürü, öğrencinin ailesiyle ilgili sürecin delillere göre işlem göreceğini bildirdi. Soruşturma bittikten sonra eldeki eşyalar.

Öğrencinin ailesi, avukatları James S. Ellenson aracılığıyla, çocuklarının “kronik engelli” olduğunu ve aileden birinin mutlaka ona okula eşlik ettiğini ancak o hafta çocuklarının okula yalnız gittiğini iddia etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu