Renk

Adobe’den Çizimlerinizi Yeniden Renklendirecek Yapay Zeka

Midjourney ve ChatGPT gibi üretken yapay zekalar tüm dünyayı şekillendirmeye başlarken, dev şirketler de bu konudaki çalışmalarına hız verdi. Bu şirketlerden biri de Adobeöyleydi.

Özellikle grafik dünyasının standartlarını belirlemeyi başaran Adobe, geçen hafta söylemişti. ateş böceği ‘ adını verdiği yeni üretken yapay zeka ailesini duyurdu. Bugün bu aileye bir yenisi daha eklendi.

Vektörleri tekrar renklendirebileceğiz:

Haftalık Adobe Firefly canlı yayın buluşmalarının bu haftaki yayınında sergilenen yeni teknoloji, ” Vektörleri yeniden renklendir ‘ ismini taşıyor. Yapay zeka adından da anlaşılacağı üzere “.svg” uzantılı sahip olduğunuz vektörleri kullanır. yeniden renklendirir.

Yapay zeka elbette renkleri rastgele sunmuyor. Platforma bir .svg belgesi yükledikten sonra renk teması seçimleri çıkıyor. Vektörü pop-art, sarı taksi, neon ışıklar ve çok renkli galaksi gibi hazır renk paletlerine uygun olarak boyayabilirsiniz.

Adobe Firefly’a nasıl erişilir?

23 Mart’ta piyasaya sürülen Adobe Firefly artık herkesin kullanımına açık değil. Test aşamasında olan yapay zeka teknolojilerine erişim sağlamak, Adobe aboneliğiniz bulunması gerekiyor. Üye iseniz bu iletişim adresine tıklayarak projenin beta programına başvurabilirsiniz.

Firefly ailesine katılan vektör renklendirme teknolojisi artık beta kullanıcıları için mevcut değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu