Haber

Aydın’daki operasyonda silah ve uyuşturucu ele geçirildi

Aydın’ın Didim ilçesi merkezli 4 ili kapsayan operasyonda KOM ekipleri gece yarısı evlere baskın düzenledi, özel bölmelerde silahlar, kanepede ise uyuşturucu ele geçirildi. Çöken suç örgütünün gözaltına alınan 5 üyesi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Aydın’ın Didim ilçesinde şikayetler üzerine Aydın Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Kabahatler Şube Müdürlüğü ekipleri bir suç örgütünün takibe aldı. Aydın Didim merkezli Muğla, İzmir ve İstanbul illerinde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

İlçe genelinde çeşitli olaylara karışan, yağma ve tehdit yoluyla eğlence mekanlarına saldırmaya çalışan şahıslara karşı suç örgütü mensuplarını tespit eden Aydın Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı KOM ekipleri, gece yarısı belirtilen adreslere eş zamanlı baskınlar düzenledi. Aydın, Muğla, İzmir ve İstanbul illerinde gerçekleştirilen operasyonlara resmi ekiplerin yanı sıra sivil gruplar da katılırken, biri uzun namlulu ve özel donanımlı otomatik silah olmak üzere 5 silah, 4 tabanca, 30 silah fişeği kullanıldı. Operasyonda bir miktar uyuşturucu madde ve 5 kişi hayatını kaybetti. Gözaltına alındı.

Operasyon kapsamında yapılan aramalarda baskın yapılan bölgelerdeki özel bölmelerde silahlar ele geçirilirken, bir koltukta saklanan uyuşturucu ele geçirildi.

Operasyonda ele geçirilen uzun namlulu ve özel donanımlı silahın da bir eylemde kullanıldığı belirlenirken, gözaltına alınan MSG, MCC, BE, DA ve MK isimli kişiler çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu