Haber

Bölge beşik gibi sallanıyor

KAHRAMANMARAŞ’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma yol açan iki depremin ardından bölge beşik gibi sallanmaya devam ediyor. Malatya’da saat 19.29’da meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki depremin ardından Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde saat 21.33’te 4.6 büyüklüğünde artçı sarsıntı meydana geldi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem 10 ilde yıkıma neden olurken, günlerdir devam eden artçı sarsıntılarla bölge beşik gibi sallanıyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından alınan bilgiye göre, saat 21.33 sıralarında merkez üssü Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde 4,6 büyüklüğünde artçı sarsıntı meydana geldi. Üssün 8.14 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, enkazda arama kurtarma çalışmalarını sürdüren ekipleri endişelendirdi. Şiddetli olarak hissedilen depremle ilgili ilk belirlemelere göre bölgede rastgele bir olumsuzluk yaşanmadı. Deprem sırasında canlı yayın yapan basın ve medya mensupları, o an yaşadıkları sıkıntıyı izleyicileriyle paylaştı.

Bu arada AFAD bilgilerine göre, merkez üssü Malatya’nın Hekimhan ilçesinde saat 19.29’da 4.9 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Yerden 7 kilometre derinlikte meydana gelen deprem endişe yarattı.

Öte yandan AFAD internet sitesinde yer alan bilgilere göre bölgede sadece bugün 18.00-22.00 saatleri arasında 64 deprem ve artçı sarsıntı meydana geldi.

karahallihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu