Haber

Eskişehir’de 19 Mayıs kutlamaları

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Köprübaşı ve Adalar Porsuk Bulvarı’nda vatandaşlarla bir araya geldi. Kendisine yoğun ilgi gösteren gençleri 28 Mayıs’ta sandığa davet eden Büyükerşen, “Atatürk’ün gençleri olarak göreviniz bu, bunu unutmayın” dedi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve SporFestival, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Etkinliklere Eskişehirlilerin yanı sıra şehre gelen turistler de katıldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Köprübaşı ve Adalar Porsuk Bulvarı’nda vatandaşlarla bir araya gelerek bayramlarını kutladı.

Büyükerşen, kendisine karakalem portre ve “Yasın Cumhuriyet” isimli tablo hediye ettiği için de teşekkür etti. Burada gençlere seslenen Büyükerşen, gençlerin 28 Mayıs’ta mutlaka sandık başına gitmesi gerektiğini hatırlatarak, “Atatürk’ün gençliği olarak size bu görev düşüyor, unutmayın. Herkes geleceğe umutla bakmalı. 104 yıl önce her umutsuzluğa düştüğünüzde, “Kurtuluş mücadelesini Samsun’dan başlatan ve yoksulluk içinde zafere ulaşan Atatürk’ü düşünelim” dedi.

pazar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu