Ekonomi

GSS kapsamında yapılan düzenlemelerin süresi uzatıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, deprem bölgesi için Genel Sağlık Sigortası (GSS) kapsamında yapılan düzenlemelerin süresinin 30 Kasım’a kadar uzatıldığını bildirdi.

Işıkhan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Deprem bölgesi illerimiz Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya ile Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde Genel Sağlık Sigortası kapsamında yapılan düzenlemelerin süresini uzatıyoruz. 30 Kasım’a kadar sosyal devlet anlayışımızla vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” bilgisini verdi.

Bakan Işıkhan, yaptığı paylaşımda Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) konuya ilişkin açıklamasına da yer verdi.

SGK’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illeri ile Gaziantep ili İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde devam eden depremin olumsuz etkileri nedeniyle bu bölgelerde ‘doğal afet’ sağlanması durumunda anlaşmalı tüm sağlık hizmeti sunucularına ‘doktor ve Ayakta tedavide diş hekimi muayenesi, ayakta tedavide sağlanan ilaç ve tıbbi malzeme katkı paylarının ödenmemesi, kurum ile anlaşmalı sağlık hizmeti sunucularında (eczane/merkezlerde) zorunlu statik IP uygulamasının kaldırılması 30 Kasım 2023 tarihine kadar uzatılmıştır. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu