Teknoloji

Güvenlik Mührü Uygulaması İle Akıllı Telefonlarda Ürün Güvenlik Kontrolü Yapılabilir

Bayer, sürdürülebilir üretim için teknolojik çözümler sunmaya devam ediyor.

Bayer, üreticilere ve tarım profesyonellerine özel geliştirdiği Güvenlik Mührü uygulaması ile ürün gamındaki bitki koruma ürünlerinin yeni olup olmadığının kontrol edilmesini sağlıyor.

Safety Seal uygulaması Google Play ve App Store’dan cep telefonlarına ücretsiz olarak indirilebilir.

Bayer, ilaç bayilerinden satın aldığı Bayer bitki koruma ürünlerinin orijinal olup olmadığını anlamayı sağlayan Safety Seal uygulamasını Türkiye’deki üreticilerin ve tarım profesyonellerinin kullanımına sundu. App Store ve Google Play’den ücretsiz olarak indirilebilen Safety Seal uygulaması ile üreticiler satın aldıkları bitki koruma ürünlerinin orijinalliğini teyit etme imkanına sahip oluyorlar.

Güvenlik Mühürü, son yıllarda üreticilerin ve pestisit satıcılarının yasa dışı ve sahte bitki koruma ürünlerinin kullanımı ve bu ürünlerin üretime verdiği önemli zararlar hakkındaki şikayetleri dikkate alınarak geliştirilmiştir. Orijinal eser kullanımının insan ve çevre sağlığının yanı sıra bitki sağlığı açısından da son derece değerli olduğunun bilinciyle hareket eden Bayer, Güvenlik Mührü uygulaması ile sürdürülebilir tarımsal üretim ve çevre için temel olmaya devam ediyor.

Orijinallik kontrolü artık telefondan yapılabilir

Üreticiler ve tarım profesyonelleri, Safety Seal uygulamasını akıllı telefonlarına indirerek ve satın aldıkları Bayer bitki koruma ürününün kapağında bulunan QR kodunu uygulamaya okutarak orijinal olup olmadığını kontrol edebilirler. Söz konusu eser yeni ise ekrana “güvenli” sayfası gelir ve üreticiler geçerli bir karekod ile eseri güvenle kullanmaya başlayabilirler. İşin fabrikasyon olma riski varsa, uyarı bildirimi alan üreticiler Bayer bölgesel satış temsilcisiyle iletişime geçmelidir.

Yetkili satıcılardan satın alın

Bayer, kaçak ve fabrikasyon bitki koruma ürünlerinin önüne geçmek için üreticilerin yetkili satıcılardan alım yapmasının önemine dikkat çekiyor. Ayrıca eser üzerindeki hologram etiketinin yırtık olmamasına dikkat edilmelidir. Muayene sürecini teknolojiyi kullanarak hızlı bir şekilde gerçekleştirmeyi tercih edenler, ücretsiz Safety Seal uygulaması ile eserleri tarayabilir ve alanlarında “güvenli” bildirimi veren işleri güvenle kullanabilirler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu