Haber

Hatay’da su krizi

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerde 45 binden fazla vatandaş hayatını kaybetti, yüzbinlerce vatandaş yaralandı. Hatay depremden en çok etkilenen illerden biri oldu.

Enkaza dönen Hatay’da son dönemde temiz su sorunu yaşanıyor. Depremzedeler bölgede su olmadığını belirterek tepki göstermeye başladı. Konuyla ilgili #HataydaSuYok hashtag’i Twitter’da kısa sürede ülke gündeminin üst sıralarına taşındı.

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ: SORUN ARTARAK DEVAM EDİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi de konuyla ilgili olarak şunları paylaştı: “Sağlık Bakanlığı ve HATSU tarafından analizler sonuçlanıncaya kadar şehir şebeke suyunun içilmemesi önerildi. Acil içme suyu sorunu maalesef artarak devam ediyor. iletişime geçildi ve sorunun çözülmesine yönelik girişimlerimiz devam ediyor. #hataydasuyuyok”

ORTAYLI: SALLAMA ÇOK ÇABUK UNUTULDU

prof. İlber Ortaylı, Hatay’da başlayan temiz içme suyu sorunuyla ilgili Twitter hesabından uyarıda bulundu. Ortaylı, “Deprem çok çabuk unutuldu. Su sıkıntısıyla ilgili Hatay ve Adıyaman’dan çok sayıda mesaj geliyor. İçme suyu ihtiyacı had safhada. Acil yardım zamanı geldi.”

SU ADANA’DAN SEVK EDİLİYOR

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Ekmeğimizi yaptığımız gibi suyumuzu da komşularımızla paylaşıyoruz. Yoğun su ihtiyacı olan Hatay’a su gönderiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu