Haber

İsrailli Bakan, Filistinlilerin cenazelerinin teslim edilmesini hata olarak nitelendirdi

İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, 12 Mart’ta işgal altındaki Batı Şeria’da öldürülen üç Filistinlinin cenazelerinin teslim edilmesini “pahalı bir hata” olarak nitelendirdi.

Ben-Gvir, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “güçlü ve agresif” bir güvenlik politikası izlemek için geç kalınmadığını, liderliğini yaptığı Yahudi Güç Partisi’nin hükümet lehine oy kullanmaktan kaçınmaya devam edeceğini belirtti. İsrail hükümeti yönünü bu yönde değiştirene kadar parlamentodaki kararlar.

İsrailli aşırılık yanlısı Bakan Ben-Gvir, “İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant’ın Aslan İni üyelerinin cesetlerini iade etme kararı, bize pahalıya mal olacak bir hatadır” dedi. sözünü kullandı.

Ben-Gvir Perşembe günü partisinin milletvekillerinin iktidar koalisyonunun bir parçası olmalarına rağmen hükümet kararları lehinde oy kullanmaktan kaçınacaklarını duyurdu.

İsrail Nablus’ta öldürülen 3 Filistinlinin cenazesini teslim etti

12 Mart’ta Nablus kenti yakınlarında İsrail güçlerinin düzenlediği saldırıda üç Filistinli öldü.

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee yaptığı açıklamada, “Nablus’ta çıkan silahlı çatışmada” 3 Filistinlinin öldürüldüğünü, bir kişinin gözaltına alındığını, olayda hiçbir İsrail askerinin yaralanmadığını belirtti.

“Aslan İni” olarak adlandırılan Filistinli silahlı grup, işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyinde İsrail güçleri tarafından öldürülen 3 kişinin gruba üye olduğunu açıkladı.

Filistin Kurtuluş Örgütü’ne bağlı Sivil İşler Genel Kurulu, İsrail’in söz konusu 3 Filistinlinin cenazelerini teslim ettiğini duyurdu.

haberkaratas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu