Haber

Kudüs’teki saldırıyı gerçekleştiren Filistinlinin dedesinin Yahudiler tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

İşgal altındaki Doğu Kudüs’te 7 kişinin hayatını kaybettiği saldırının faili Filistinli Hayri Alkam’ın (21) 25 yıl önce Yahudi bir yerleşimci tarafından bıçaklanarak öldürüldüğü öğrenildi.

Haaretz Gazetesi, 27 Ocak gecesi Doğu Kudüs’teki “Neve Yakov” adlı yasa dışı Yahudi yerleşim biriminde meydana gelen ve 7 kişinin öldüğü, 3 kişinin de yaralandığı saldırının failine ilişkin bilgiler paylaştı.

Alkam’ın amcası Şerhabil Alkam’ın verdiği bilgilere dayandırılan haberde, Alkam’ın Doğu Kudüs’ün Çeşit Mahallesi’nde oturan dedesinin 1998 yılında bir Yahudi tarafından bıçaklanarak öldürüldüğü kaydedildi.

Alkam Amca, uzaktan akraba olduğu 17 yaşındaki yeğeni Muhammed Ali’nin, 25 Ocak’ta Şuafat Mülteci Kampı’na düzenlediği baskında İsrail güçlerinin ölümünün intikamını almak için bu saldırıyı düzenlediğini vurguladı.

Alkam’ın dedesinin bir Yahudi tarafından öldürülmesinden yaklaşık 4 yıl sonra dünyaya geldiğini ve kendisine dedesinin adının verildiğini kaydeden amca, yeğeninin saygın bir aileden gelen güzel bir insan olduğunu, siyasete karışmadığını ve hiçbir ilgisi olmadığını söyledi. herhangi biriyle problemler.

Haberde ayrıca 2010 yılında, Alkam’ın büyükbabasının öldürülmesinden 12 yıl sonra, İsrail İç Güvenlik Örgütü Shin-Bet’in (Shabak) terörist Kach hareketi aktivisti Haim Pearlman’ı kabahat işlediği şüphesiyle tutukladığı belirtildi.

Görevdeki Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir’e yakınlığıyla tanınan Pearlman’ın bir süre tutuklu kaldıktan sonra hakkında herhangi bir suçlama yapılmadan serbest bırakıldığı paylaşıldı.

İşgal altındaki Doğu Kudüs’te bir Yahudi yerleşim yerindeki sinagog yakınında Cuma gecesi düzenlenen silahlı saldırıda 7 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.

haber-emet.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu