Haber

Kütahya İnsani Yardım Derneği İsrail ve ABD’ye meydan okuyor

Kütahya İnsani Yardım Derneği Şube Başkanı Mustafa Yenipazar, yaptığı basın açıklamasında, ABD, İsrail ve onların taşeron yöneticilerine meydan okumak için bugün İstanbul’dan ve Türkiye’nin dört bir yanından yola çıkacaklarını ve sloganlarının “Rotamız İncirlik, bizim rotamız” olacağını söyledi. yük İnsanlıktır”. yaptı.

Kütahya HH İnsani Yardım Derneği Şube Başkanı Mustafa Yenipazar, yaşadıkları yüzyılın insan vücudunun kaldıramayacağı kadar çok kan ve gözyaşına sahne olduğuna dikkat çekerek, “Filistin, Suriye, Afganistan, Irak ve birçok ülkede sivillere uygulanan zulüm politikaları tüm dünyanın gözü önünde başka coğrafyalarda yaşananlar ve haftalardır soykırıma varan baskınların yaşandığı Gazze, bu baskı politikalarının son noktasıdır.Apartheid rejimi, İsrail, tüm dünyanın gözünün içine bakıyor 2,5 milyona yakın insanın yaşadığı Gazze’de aralarında kadın, çocuk ve yaşlıların da bulunduğu sivilleri katlediyor, hayatta kalanları öldürüyor. Yaşam hakkını tanımıyor. Hastaneler, mülteci kampları, okullar, fırınlar, aşevleri ve aklınıza gelebilecek birçok yer saldırıya uğramış, Gazze’deki altyapı ve üst yapı işgalci İsrail tarafından tamamen tahrip edilmiştir” dedi.

“Gazze ihtiyacının yüzde 3’ünü bile karşılayamıyor.”

Gazze’nin ihtiyacının yüzde 3’ünü bile karşılayamadığını belirten Mustafa Yenipazar, “İsrail tarafından elektrik, su ve iletişimin kesildiği Gazze’de, hastanelerde yaralıların tedavileri zor şartlarda ilkel yöntemlerle yapılıyor. Ayrıca bu hastaneler, pek çok kadın ve çocuğun barındığı adeta mülteci barınakları konumundadır.” Kampa dönüştü. Ancak hastaneler bile bombalanıyor. İsrail’in 7 Ekim’de Gazze’ye düzenlediği baskınların üzerinden 28 gün geçti. Bu dönemde Gazze’ye 18 bin ton bomba atıldı. Bu oran İkinci Dünya Savaşı’nda Hiroşima’ya atılan bombadan daha yüksektir. Bir buçuk katı büyüklüğündedir. Bu baskınlarda 10 bine yakın sivil hayatını kaybederken, 25 bine yakın sivil de yaralandı. 1,5 milyon kişi yerinden edildi. Çok sayıda sağlık çalışanı, arama kurtarma gönüllüsü ve basın mensubunun hayatını kaybettiği saldırılar durmak bilmiyor ve yoğunluğu her geçen gün artıyor. “Gün geçtikçe artıyor” dedi.

“Ne Gazze ne de Filistin bugünün sorunudur”

Yenipazar, “İsrail’in soykırım politikaları, din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin Asya’dan Avrupa’ya, Amerika kıtasından Afrika’ya kadar dünyanın her yerinde ‘Ben İnsanım’ diyen vicdanlı insanların tepkisine yol açmıştır. Kitle hareketleri Türkiye’de 81 ilde 28 gündür Gazze için ayakta duruyoruz, milyarlarca insanın haykırdığı ‘İsrail Zalimdir’ söylemi ne yazık ki birçok batılı ülkenin yöneticileri tarafından görmezden geliniyor. Dünya barışını sağlama görevinin kendilerine ait olduğunu iddia eden ABD, İngiltere, Fransa, Almanya ve İtalya gibi bebeklerin ve kadınların katledilmesine tam destek verdikleri görülüyor. Ukrayna’daki sivil ölümlerini bahane ederek tüm dünyayı savaşa sürükleyen ABD, bugün sadece 28 günde 10 bin kişinin katledildiği Gazze’deki çocukları terörist ilan ediyor. unutuldu. Bugün Gazze’deki katliamın bir numaralı sorumlusu İsrail’le birlikte ABD’dir. ABD ve İsrail’in başını çektiği şer ittifakı, Türkiye dahil bölgedeki birçok ülkeyi işgal etmeye çalışıyor. Sivil akıl her şeyin farkındadır. “Sivil vicdan her ülkede, her şehirde, her sokakta gerçekleri en yüksek sesle haykırmaya devam edecektir” dedi.

“Rotamız İncirlik, Yükümüz insanlık olacak”

İsrail’i yönetenlere ve onların taşeronları olan ülkelere meydan okumak için bugün İstanbul’dan ve Türkiye’nin dört bir yanından yola çıkacaklarını belirten Yenipazar, “Mottomuz, rotamız İncirlik, yükümüz İnsanlık olacaktır. Konvoy olarak Bugün İstanbul’dan yola çıkarak Kocaeli ve Ankara’ya gideceğiz.” İncirlik Üssü’nde, yarın da Konya’da duracağız. Türkiye’nin dört bir yanından gelen binlerce araç ve onbinlerce vicdanlı insanla Pazar günü saat 14.00’te İncirlik Üssü’nde buluşacağız. Bu eylemimizin ABD’nin ve onun dünya çapındaki taşeronlarının kuklalarına yönelik bir tehdit olduğuna inanıyoruz. “Onların hak ettiği muameleyi görmesi için bir kıvılcım çıkacak. Bu kıvılcım Filistin için bir özgürlük ateşine dönüşecek. Yumruklarımız sıkı, sesimiz gür, inancımız tam, amacımız belli, sesimiz net. Birincisi, Filistin özgürleşene kadar mazlumların yanında olmaya ve seslerini duyurmaya devam edeceğiz” dedi. – KÜTAHYA

yataganhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu