Haber

Malatya’da bir kısmı yıkılan bina tehlike oluşturuyor

Malatya’da bir kısmı yıkılan bina tehlike oluşturuyor

Kazayla yıkılan binanın enkazı korkuttu

MALATYA – Her gün binlerce kişinin geçtiği Malatya şehir merkezindeki binadan sarkan molozlar tehlike oluşturuyor. Hiçbir güvenlik önleminin alınmadığı binanın çevresinden her gün binlerce insan geçerken, esnaf tezgah açmaya devam ediyor.

6 Şubat’ta yaşanan asrın felaketinde yıkımın büyük olduğu illerden biri olan Malatya’da ağır hasarlı binaların yıkımı devam ederken, şehir merkezinde balkonları yıkılan 8 katlı bina tehlike arz ediyor. İddiaya göre Turgut Temelli Caddesi alt kavşağında yer alan Açıl İş Merkezi’nin ağır hasarlı olduğu düşünülerek yıkımına başlandı. Ancak Şubat ayında yıkım başlar başlamaz itiraz üzerine durduruldu ve ardından gelen hasar tespit raporlarında bina hafif hasarlı olarak bildirildi.

Yıkım durduruldu ancak binanın 4 balkonu kısmen yıkıldığı için manzara tehlikeli olmaya devam ediyor. Dışarıdan bakıldığında balkonlardaki molozların her an düşmek üzere olduğu binanın altından vatandaşlar tehlikeye aldırış etmeden geçiyor. Hiçbir güvenlik önleminin alınmadığı binanın çevresinden her gün binlerce insan geçerken, esnaflar da açtıkları tezgahlarla işlerini yapmaya devam ediyor.

İzleyicilerin dönüp tekrar baktığı binanın akıbetiyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, bazı bina sakinleri konunun yargıya taşındığını ve hukuki sürecin devam ettiğini söyledi. Esnaf Özcan Duman, 4 balkonu yıkılan binanın akıbetinin önümüzdeki günlerde netleşmesini beklediklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu