Haber

Saadet Partisi İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını eleştirdi

Saadet Partisi Kümelenme Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Bülent Kaya, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını eleştirdi.

Partisinin il merkezinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Kaya, Türkiye’nin kalıcı barışı sağlaması gerektiğini söyledi.

Filistin’de yaşananların insanlık suçu olduğunu belirten Kaya, İsrail’in bölgeye düzenlediği baskınlarda fosfor bombası kullandığını ifade etti.

İsrail’in insanlık suçu işlediğini belirten Kaya, “Ortadoğu’da ve dünyada barışın tesis edilmesini diliyoruz. Bununla ilgili olarak Türkiye’nin uluslararası alanda öncü rol üstlenmesini istedik. O tarihten bu yana yaşanan olaylar” 7 Ekim’den bugüne, “İsrail ve Amerika’nın bırakın dünya barışını tesis etmek bir yana, dünya barışına da açıkça tehdit oluşturduğu, mazlumların, çocukların, kadınların, yaşlıların evlerinden sürgün edildiği bir süreçten geçiyoruz” dedi. , hep birlikte dünyanın gözü önünde öldürüldü ve fosfor bombalarına maruz bırakıldı.” dedi.

Tarımın değerinin Kovid-19 sürecinde bir kez farkına varıldığını belirten Kaya, hükümetin tarıma gereken değeri vermediğini söyledi. ekonomipolitikalarını eleştirdi.

Saadet Partisi Edirne İl Lideri Sinan Tekin de, yerel seçimler öncesinde düzenlenen program çerçevesinde parti milletvekillerinin il merkezini ziyaret ettiğini belirtti.

Kaya, görüşmenin ardından Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret etti.

Heyet daha sonra esnafla bir araya geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu