Haber

Sporda tüm dünyanın konuştuğu bir Kocaeli için

Büyükşehir Spor Okulları projesi kapsamında görev alan antrenörlere hizmet içi eğitim verildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı Bedelsiz Spor Okulları projesinde, misyon sahibi uzman eğitmenlerin yetişmelerine katkı sağlamak ve bilimin ışığında çalışmalarına yön vermek amacıyla hizmet içi eğitimler düzenlendi. Spor eğitiminde güncel ve bilimsel yaklaşımların yer aldığı, mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayan, özel temalar ve farklı konuların yer aldığı üç günlük eğitim ile sporda süreklilik ve yeniliklerin yakından takip edilmesi sağlandı.

 

BİLGİ VE DENEYİM PAYLAŞIMI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı İzmit Necip Fazıl Kısakürek Akademi Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen hizmet içi eğitimde; Alanında uzman akademisyen ve eğitmenlerin sunumları ile değerli akademisyenler bilgi, birikim ve deneyimlerini koçlarla paylaştı. Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Şemsettin Yıldırım açılış konuşmasında, çocukların ve gençlerin sevdikleri veya yetenekli olduklarını düşündükleri spor dallarına teşvik edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetişmesine katkı sağlar. Türk Yüzyılı yolunda sizlerle birlikte yeni nesiller yetiştiriyoruz.” şeklinde konuştu

 

Bir sporcunun inancını kazanmak zaman alır

Eğitimin ilk gününün ilk oturumunda SAÜ Spor Yöneticiliği Şube Lideri Prof. Dr. Hakan Kolayiş, iyi bir antrenörün yapması gerekenleri anlattı. Eğitimin ikinci gününün ikinci oturumunda ise SAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. uygulamalar bu yöndedir”.

 

ALTYAPI ÇALIŞMALARINA GELİŞTİRİLMESİ VE DEVAM EDİLMESİ GEREKİYOR

Antrenmanların üçüncü gününün üçüncü oturumunda ise SAÜ Antrenör Eğitimi Daire Başkan Yardımcısı Dr. Volkan Sert, antrenörlerin sadece kendileriyle konuşmaması gerektiğini, aynı zamanda sporcuyu dinlemenin önemini de göstermesi gerektiğini söyledi. Eğitimlerin son oturumunda Kocaeli Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Öğretim üyeleri Levent Atalı’yı ilgiyle dinledi. Antrenörlere, ailece hayatın her alanında spor yaptıklarını ancak bunu doğru ve düzenli bir şekilde yapmaları gerektiğini anlatan Prof. Dr. Levent Atalı’nın keyifli ve keyifli sunumu büyük alkış aldı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

karakeciliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu