Ekonomi

Ziraat Bankası 600 milyon dolarlık uzun vadeli dış finansman sağladı

Ziraat Bankası 600 milyon dolar bedelle uzun vadeli dış finansman sağladı.

Bankadan yapılan açıklamada, “Ziraat Bankası olarak finansal kaynak yapımızı çeşitlendirmek, derinleştirmek ve uzun vadeli borçlanma olanaklarını artırarak dış finansmanın sürdürülebilirliğini desteklemek stratejimiz kapsamında faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.” kelimeler yer aldı.

Bu doğrultuda 2023 yılında gerçekleştirdikleri Eurobond ihracı ile 500 milyon dolar, yüzde 100’ün üzerinde oranda yeniledikleri sendikasyon kredisi ile 1,3 milyar dolar ve Diversified Payments Rights-DPR kapsamında 1 milyar dolar dış finansman sağladı. kuruluşunu tamamladılar. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bunlara ek olarak Bankamız, uluslararası arenadaki yüksek kredibilite ve piyasadaki yüksek kredibilite sayesinde bu kez uluslararası nitelikli ve itibarı yüksek bir yatırım bankası ile toplam 600 milyon dolarlık, 5 yıl vadeli işlem gerçekleştirmiştir. son dönemde uygulamaya konulan yeni para ve maliye politikalarının ülkemize ve Türk bankacılık sektörüne olumlu katkıları oldu ve yeni bir kaynak sağlandı.”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, yaşanan sürecin Ziraat Bankası’nın döviz likiditesi sağlamanın yanı sıra uluslararası finansal sisteme başarılı bir şekilde entegre olduğunu gösterdiğini belirterek, ” her zaman önceliğimiz olan ülkemizin sürdürülebilir ekonomik kalkınmasına destek olmak amacıyla çeşitlendirilmiş dış finansman kararlılıkla belirlenmektedir.İşleme taraf olan yatırımcımıza bu vesileyle işbirlikleri için teşekkür ederim.” sözünü kullandı.

sereflikochisar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu