Haber

Almanya Sermayeli Çelik Tozu Geri Dönüşüm Fabrikası Çin’de Faaliyetlerine Başladı

Almanya tarafından finanse edilen bir çelik tozu geri dönüşüm tesisi yakın zamanda Çin’in orta kesimlerindeki Henan eyaletinde faaliyete geçti.

Toplam yatırımı 350 milyon yuan (yaklaşık 50 milyon ABD doları) olan fabrika, çelik tozu geri dönüşümü ve alüminyum cürufu geri dönüşümünde kesme başkanı olan Befesa’nın sahip olduğu 23. fabrika olma özelliğini taşıyor.

Araştırma ve yer seçiminin ardından Befesa, 2019 yılında Changge şehrinde fabrikanın inşaatına başladı.

SES 1 (İngilizce): JAVIER MOLINA MONTES, Befesa Yönetim Konseyi Lideri:

“Çin’de iki özelliği olan bir bölge seçmemiz gerekiyor, bir yanda Henan gibi çevre düzenlemesinin yoğun olarak uygulandığı bir yer, diğer yanda ise artıklarda çelik üretiminin güçlü olduğu bir yer.

Ayrıca Henan, ülkenin orta kesiminde çok iyi bir konuma sahip olduğu için Çin’deki (tüm bölgelerdeki) birçok çelik üreticisinin hurdasına ulaşma imkanımız olabilir.

SES 2 (Çince): FU XIAO, Befesa Zinc China CEO’su:

“Şirketimiz çelik ve alüminyum atıklarının geri dönüşümü konusunda uzmanlaşmıştır. Döngüsel Değişim ekonomiEndüstri Parkı, geri dönüşüm ekonomisi ve atıkların yeniden kullanımı konseptimize mükemmel bir şekilde uyuyor.”

Proje faaliyete geçtiğinde, her yıl 110.000 ton çelik üretim tozu geri kazanılabilecek ve bundan 40.000 ton çinko oksit çıkarılacak ve yıllık üretim maliyeti yaklaşık 400 milyon yuan (yaklaşık 58 milyon ABD Doları) olacak.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri, Çin’in Changge şehrinden bildiriyor. (XHTV)

habersarkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu