Ekonomi

SPK’dan son dakika kararı: Tedbir alındı

SPK haftalık bültenine göre, Kurul, Dayanak Yatırım Bankası AŞ’nin süreç aracılığı, portföy aracılığı ve sınırlı saklama faaliyetlerinde bulunmasına izin verilmesi başvurusunu onayladı.

Kurul ayrıca 8 Şubat 2023 tarih ve 7/158 sayılı Kurul Kararı’nın tüm emeklilik yatırım fonları için uygulanmasına karar verdi.

SPK’dan şu açıklama yapıldı:

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve Kahramanmaraş, Kilis, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya ve Adana’nın 10 ilini etkileyen depremler nedeniyle bağış yapmak isteyen firmalara, yardım ve bağışlarla ilgili diğer mevzuat gizli tutulmak kaydıyla;

Bağış yapmak isteyen ancak genel kurulca belirlenen bağış bedeli yeterli olmayan ve hiçbir zaman belirlenmemiş olan kamu kuruluşları, varsa yönetim kurulu kararı ile belirlenen sınırı ve böyle bir sınır belirlenmemişse, belirlenen sınırı aşar. yönetim kurulu kararında öngörülen miktarda bağış yapabilirler. Bağış ve ödemelerin bedellerinin bağışçıya bildirilmesi, özel durumların açıklanmasına ilişkin komite düzenlemeleri çerçevesinde bağış yapanın kamuya duyurulması ve söz konusu yönetim kurulu kararının geçerliliğine karar verildi. yapılacak ilk genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmalıdır.

guceajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu